دکتر اشرف دهقانی

بارداری و زایمان

مشاوره قبل از بارداری

بدون شک تداوم نسل یکی از دغدغه های اصلی بشر درطول تاریخ بوده و خواهد بود. در گذشته ای نه چندان دور اکثر زنان در زندگی خود بارها بارداری و زایمان را تجربه میکردند و با توجه به شرایط هر زمان تعدادی از فرزندان خود را هنگام زایمان یا در کودکی به علت بیماریهای مختلف از دست میدادند وچه بسا زندگی خویش را نیز برسر حاملگی و زایمان می گذاشتند. این مسئله گرچه دردناک بود ولی چندان دور از انتظار نبود. ولی با پیشرفت علم پزشکی و بخصوص در سالهای اخیر که تعداد فرزندآوری در زندگیهای شهری به میزان زیادی رو به کاهش گذاشته است، اکثر زنان تعداد بارداری کمی را تجربه می‌کنند و یکی از مهمترین دغدغه های آنها سلامتی خود و کودکشان می باشد. امروزه لازمه یک حاملگی و زایمان خوب شروع مراقبتهای خاص از ۳ تا ۴ ماه قبل از حاملگی و ادامه آن در دوران بارداری و زایمان و پس از زایمان تا حدود دو ماه می‌باشد و بدون شک انتخاب یک پزشک متبحر و با تجربه و دلسوز در گذراندن این دوران حساس از زندگی نقش بسزائی دارد.

زایمان طبیعی، زایمان بی‌درد و سزارین

زایمان یکی از حساسترین لحظات زندگی برای زنان باردار، برای سلامت نوزاد و زندگی آینده او و نیز برای مردی است که در انتظار پدر شدن میباشد. امروزه آسیب‌های هنگام زایمان به مادر و نوزاد با پیشرفتهای ایجاد شده در علوم پزشکی برای خانواده ها چندان قابل پذیرش نیست. گرچه همواره عوارض زایمانی چه در زایمان طبیعی و چه در سزارین وجود دارد و خواهد داشت ولی میتوان با انتخاب پزشک متبحر و باتجربه از میزان این عوارض تا حد ممکن کم کرد. لازم به ذکراست که عوارض زایمانی در بهترین مراکز زایمانی دنیا نیز رخ میدهد ولی هنر یک پزشک، تشخیص و درمان به موقع و سریع این عوارض خواهد بود. انتخاب نوع زایمان و زمان زایمان و نحوه اداره کردن یک زایمان از مهارت‌های پزشک زنان محسوب میشود. بخصوص در زمانی که سن ازدواج و بارداری در زنان افزایش چشمگیری دارد و تعداد حاملگی‌های پر خطر افزایش یافته است.

دکتر اشرف دهقانی با تحصیل در بهترین دانشکده پزشکی ایران و بیش از۲۰ سال تجربه کاری به عنوان متخصص زنان در مراکز دولتی و خصوصی استان البرز و بخصوص کار کردن در مرکز دولتی اصلی زنان در کرج یعنی بیمارستان کمالی دارای تجربه و مهارت بالایی در این زمینه میباشد و با همراهی شما در زایمان طبیعی، زایمان بی‌درد و سزارین توانایی کاستن از استرس در لحظات حساس زایمان را دارا میباشد.