دکتر اشرف دهقانی
هیستروسکوپی در کرج

هیستروسکوپی با بهترین دکتر هیستروسکوپی در کرج

هیستروسکوپی در کرج یک روش تشخیصی و درمانی برای مشکلات موجود در رحم است. سلامت بدن در بانوان به عوامل مختلفی بستگی دارد. رحم عضو مهمی در بدن به حساب می‌آید که می‌تواند مستعد مشکلات مختلفی از جمله کیست و پولیپ رحم باشد. اگر نسبت به وجود مشکل در رحم مشکوک باشید، باید در ابتدا به پزشک متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید. سپس پزشک با توجه به علائمی که دارید می‌تواند از روش‌های تشخیصی مختلفی برای یافتن علت علائم استفاده کند. جراحی هیستروسکوپی یکی از بهترین روش‌ها برای تشخیص و درمان بیماری‌ها و مشکلات رحم است، اما چه عوارضی دارد و آمادگی‌های قبل از آن چگونه است؟ در ادامه به این موارد اشاره خواهیم کرد…

هیستروسکوپی چیست؟

هیستروسکوپی روشی است که در آن رحم به طور کامل بررسی شده و در صورت نیاز، درمان مناسب که در طی همین اقدام قابل انجام است، صورت می گیرد. این پروسه می‌تواند به دو منظور انجام شود. این نوع جراحی معمولا سرپایی است که هیچ نوع برشی در آن انجام نشده و کل فرایند از طریق دسترسی به رحم انجام می‌شود. برای انجام آن جراح یک دوربین که هیستروسکوپ نام دارد را  از طریق واژن وارد رحم می‌کند تا بتواند به طور کامل درون آن را بررسی کند.

اگر مشکلی در رحم مانند هرگونه توده یا فیبروم وجود داشته باشد، پزشک می‌تواند از طریق این دستگاه محل دقیق آن‌ها را تشخیص داده و تمامی آنها را خارج کند. به کمک هیستروسکوپی، میتوان رشد غیرطبیعی رحم را تشخیص داده تا جراح هر گونه مشکل را سریعا برطرف کند. این روش درمانی معمولا سرپایی است و برای انجام آن از بی حسی و آرامبخش استفاده می‌شود. از آن جایی که ممکن است درون رحم واضح نباشد، پزشک از یک مایع مخصوص استفاده کرده تا بتواند به خوبی با استفاده از هیستروسکوپ فضای درون رحم را مشاهده کند.

کاربردهای هیستروسکوپی

هیستروسکوپی (در کرج) دو کاربرد اصلی تشخیصی و درمانی دارد. بسته به مشکلی که دارید، پزشک میتواند از آن برای معاینه و بررسی مشکلات و یا جراحی و درمان بعضی از اختلالات، استفاده کند. در ادامه به بررسی کامل این کاربردها می‌پردازیم:

تشخیصی

معمولا زمانی که به پزشک مراجعه می‌کنید، برای تشخیص مشکلات و بیماری‌هایی که در رحم وجود دارد از برخی روش‌ها استفاده می‌شود. هیستروسکوپی رحم یکی از موثرترین روش‌ها به حساب می‌آید که می‌تواند تمامی مشکلات موجود در رحم را تشخیص دهد. اگر در تست‌های سطحی دیگر مواردی مشخص شود، هیستروسکوپی تشخیصی می‌تواند وجود این موارد و مشکلات را تایید کند.

درمانی

یکی دیگر از انواع هیستروسکوپی نوع درمانی آن است که بعد از نوع تشخیصی انجام می‌شود. زمانی که مشکلی در رحم تشخیص داده شد، در صورت امکان و صلاحدید پزشک متخصص زنان از جراحی هیستروسکوپی می‌توان استفاده کرد تا بیماری و مشکل موجود برطرف گردد.

تشخیص و درمان می‌توانند همزمان هم انجام شوند. بدین صورت که ابتدا پزشک از روش تشخیصی برای بررسی رحم استفاده می‌کند، سپس در صورت وجود هر گونه مشکل بلافاصله جراحی را برای درمان مشکلات به کار خواهد برد.

هیستروسکوپی چه عوارضی دارد؟

انجام جراحی هیستروسکوپی، علاوه بر فوایدی که در درمان مشکلات رحمی دارد، می‌تواند عوارض و خطراتی هم داشته باشد برخی از این عوارض به شرح زیر هستند:

·        آسیب به دهانه رحم: با ورود هستروسکوپ از طریق واژن دهانه رحم ممکن است دچار آسیب شود.

·        آسیب تصادفی به رحم: اگر پزشک با دقت هیستروسکوپ را وارد رحم نکند، ممکن است به دیواره آن آسیب وارد شود.

·        خونریزی بیش از حد حین جراحی: اگر مشکلی داشته باشید که به راحتی با دارو قابل درمان باشد، اما پزشک از جراحی هیستروسکوپی استفاده کند، امکان بروز خونریزی با بیهوشی وجود خواهد داشت.

·        ایجاد عفونت: تب، خونریزی شدید و ترشحات بدبو همگی از علائم وجود عفونت در رحم هستند. این نوع عفونت قابل درمان است و با مصرف یک دوره آنتی بیوتیک برطرف خواهد شد.

هیستروسکوپی رحم (در کرج) تنها زمانی انجام می‌شود که مزایای آن بیشتر از عوارض آن باشد.

چه زمانی باید هیستروسکوپی انجام شود؟

همان طور که می‌دانید، هیستروسکوپی در مواقعی خاص توصیه می‌شود. اگر قبل از آن پاپ اسمیر انجام داده باشید و نتایج غیرطبیعی به دست بیاید؛ به احتمال زیاد پزشک از هیستروسکوپی رحم برای تشخیص علت اصلی و بررسی دقیق آن استفاده می‌کند. بعنوان مثال؛ زنانی که یائسه می‌شوند، دیگر خونریزی قاعدگی ندارند. گاهی اوقات برخی از زنان بعد از یائسگی هم دچار خونریزی می‌شوند که تشخیص علت آن با تست‌های معمول امکان پذیر نیست. در نتیجه، هیستروسکوپی می‌تواند کمک زیادی به بررسی علت آن کند.

رحم عضوی است که مستعد ایجاد پولیپ، اسکار و فیبروم بوده و باید پس از تشخیص برداشته شوند. پزشک شما می‌تواند از جراحی هیستروسکوپی استفاده کند تا رحم را به طور کامل پاکسازی کند.

آمادگی‌های قبل از هیستروسکوپی

قبل از انجام هیستروسکوپی، پزشک ناحیه تناسلی شما را بررسی می‌کند. احتمال دارد که برای آسان‌تر کردن ورود هیستروسکوپ، دارویی را تجویز کند تا دهانه رحم شما باز شود. این دارو را باید هشت تا دوازده ساعت قبل از جراحی مصرف کنید. شما باید درباره تمام داروهایی که مصرف می‌کنید به پزشک اطلاعات کامل دهید.

همچنین تا دو هفته قبل از جراحی باید از مصرف هر گونه دارو که منجر به لخته شدن خون می‌شود خودداری کنید. اگر سرماخوردگی، آنفولانزا، تب، شیوع تبخال یا سایر بیماری‌ها دارید، به پزشک خود اطلاع دهید.

چرا باید به بهترین جراح هیستروسکوپی در کرج مراجعه کنیم؟

 عمل هیستروسکوپی با تهاجم کم و بدون نیاز به هیچگونه برش و جراحتی انجام می‌شود و در طی آن تنها تجهیزات لازم را از طریق واژن وارد بدن می‌کنند؛ اما همین عمل را نیز اگر جراحی کم‌تجربه و سهل‌انگار انجام دهد، ریسک عوارض بعد از عمل به‌طرز چشمگیری افزایش خواهد یافت. بهترین جراح هیستروسکوپی در کرج پزشکی است که هم تخصص و مهارت لازم را داراست و هم با رعایت ملاحظات بهداشتی و انجام عمل در شرایط کاملا استریل از سلامت بیمار محافظت و از بروز عفونت جلوگیری می‌کند.

معرفی بهترین دکتر هیستروسکوپی در کرج

دکتر اشرف دهقانی با کسب بورد تخصصی زنان، زایمان و نازایی از دانشگاه علوم پزشکی تهران و همچنین با گذراندن دوره‌‌های تخصصی جراحی لاپاراسکوپی پایه و پیشرفته، کولپوسکوپی‌ و سونوگرافی زنان، از بهترین جراحانی است که برای انجام هیستروسکوپی در کرج می‌توانید به ایشان مراجعه نمایید. ایشان بیش از ۲۱ سال سابقه انجام کار تخصصی دارند و همچنین ار اعضای انجمن متخصصین زنان و زایمان هستند. از این‌رو نگرانی از بابت هیچ یک از مراحل عمل هیستروسکوپی وجود نخواهد داشت و خطری بیمار را تهدید نمی‌کند.

خلاصه مقاله و نتیجه گیری

بیشتر مشکلات و بیماری‌های ناحیه تناسلی با دارو قابل درمان هستند. برخی مواقع نیاز به تشخیص دقیق‌تر و جراح به وجود می‌آید که باید توسط روش‌های خاص انجام شود. هیستروسکوپی رحم (در کرج) روشی است که پزشک می‌تواند تشخیص و جراحی را همزمان با آن انجام دهد. بیماری‌ها و مشکلات زیادی با این روش قابل درمان خواهند بود. اگر سوالات بیشتری راجع به این موضوع دارید، می‌توانید با شماره تلفن درج شده در سایت تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط